Jak úspěšně prodat nemovitost

Články a návody

Zajímá vás, jak prodat nemovitost za co nejvíc a v co nejkratším termínu? Naše série článků se zaměřuje na proces prodeje nemovitosti od přípravy, až po dokončení.

1) Než začnete prodávat

Prodej nemovitosti je poměrně složitá transakce, kdy se téměř vždy jedná o nemalé peníze. Chyby se tak mohou pěkně prodražit. Je lepší prodat byt bez realitky?

Přemýšlíte, jestli se pustíte do prodeje vaší nemovitosti bez realitky nebo naopak zda svěříte prodej expertům? V našem článku najdete argumenty pro i proti.

2) Jak co nejlépe připravit prodej

Jak ukazují data z realitního trhu, nízká nebo přemrštěná cena bytu se vám může pěkně vymstít. Klíčem k úspěšnému prodeji je totiž reálná tržní cena.

Skvělý vzhled bytu je klíč k úspěchu. Aby vše neskončilo fiaskem, měli byste obětovat 100% úsilí vytvoření skvělé prezentace bytu a jeho propagaci.

3) jak co nejlépe prodat

Skvělou prezentací můžete zvýšit prodejní cenu vašeho bytu minimálně o 10% a zvýšit rychlost prodeje až o 80%. Udělejte z vašeho bytu magnet pro kupující!

Důkladně připravená inzerce bytu je základ. V opačném případě přilákáte málo zájemců, což ve výsledku znamená, že se byt neprodá anebo prodá za mnohem nižší cenu.

Prodej bytu obnáší celou řadu telefonických hovorů a osobních schůzek. Když je nezvládnete dobře, můžete kupce odradit nebo budete usmlouváni k nižší ceně.

I když do inzerátu uvedete všechny možné parametry bytu, připravte se na zvídavé dotazy. Pokud nebudete připraveni, můžete mnoho potencionálních kupců odradit.

Prodáváte vaši nemovitost a máte hned několik zájemců? Přesně toho jste určitě chtěli dosáhnout. Jenže jak vybrat toho pravého? Na výběr máte ze dvou scénářů…

Jaký je rozdíl mezi aukcí a dražbou? Je aukce vhodný nástroj na prodej bytů, domů nebo pozemků? Jaká jsou rizika a jaké přínosy? Odpovědi najdete v našem článku.

4) jak prodej úspěšně dokončit

Prodej bytu není jako stánkový prodej zboží. Pokud zapomenete na něco důležitého, riskujete ztrátu času, peněz a v nejhorším případě dokonce i ztrátu bytu.

Chcete prodat byt a hledáte vzory smluv na internetu? Dejte si pozor, aby kupní smlouva na byt obsahovala vše potřebné, každé zaváhání vás může přijít draho.