Aukce nemovitostí - 10 otázek a odpovědí

Zvoní tradičnímu prodeji přes realitní kanceláře umíráček?

15.7.2021

Bc. Petr Kabelák, AUREAS

Ať už prodáváte nebo kupujete nemovitost, určitě už jste narazili relativně nový pojem: aukce nemovitostí. Jaký je rozdíl mezi aukcí a dražbou? Je aukce vhodný nástroj na prodej bytů, domů nebo pozemků? Jaká jsou rizika a jaké přínosy? Odpovědi najdete v tomto článku.

Během několika posledních let se na českém realitním trhu udály významné změny, ke kterým neoddiskutovatelně pomohla i Covidová krize. Celý byznys se totiž hodně přesunul do online prostředí internetu.

Za prvé: objevily se nové nástroje, které významně pomáhají zvýšit úspěšnost prodeje nemovitostí. Příkladem mohou být:

 • virtuální 3D prohlídky
 • videoprohlídky
 • Home Staging a Foto Staging
 • elektronické online aukce

Starý model, kdy pro prodej bytu nebo domu stačí pár hezkých fotografií a poutavý inzerát, už opravdu zamířil do propadliště dějin. Pokud chcete při prodeji utržit co nejvíc peněz, měli byste držet krok s nejnovějšími trendy. A kdo by nechtěl nějakou tu kačku navíc…

Jedním z klíčů je co nejlépe odprezentovat nemovitost, aby zaujala maximum potencionálních kupců. Jak na to? Mrkněte na článek Jak udělat z bytu magnet pro zájemce.

Za druhé: v letech 2020-2021 narostla poptávka po nemovitostech a poměrně razantně se zvýšila jejich cena. Prodávající pochopili, že když je o jejich nemovitost zájem, mohou chtít více peněz, než tomu bylo před pár lety. Musí však řešit problém s tím spojený: „Jak vysokou cenu si mohu dovolit, aby neodradila zájemce?“

Stanovení optimální ceny může být docela oříšek. Pokud totiž cenu „podstřelíte“, tak zbytečně proděláte. Když naopak odhad přeženete, může se z vaší nemovitosti stát neprodejný ležák. Budete muset slevovat a prodej tak nakonec také nedopadne výhodně. Více si přečtěte v článku Jak stanovit optimální prodejní cenu bytu

ONLINE AUKCE - NEJNOVĚJŠÍ TREND?

Jak je tomu skoro vždy, s řešením problému si poradí trh. A aktuální odpovědí realitního trhu jsou aukce nemovitostí.

Protože dnes dominuje internet, prosazují se hlavně elektronické online aukce, které jsou v Česku zásadním trendem od roku 2020. Lidé se čím dál více ptají, co jsou aukce zač, co jim mohou přinést a zda se mají něčeho obávat. Přečtěte si  odpovědi na nejčastějších 10 dotazů:

1) Co je aukce nemovitostí?

Aukce je označení pro takový způsob prodeje zboží či služeb, kdy je cena stanovena nejvyšší nabídkou ze strany zájemců. Určitě znáte například aukce uměleckých děl, například obrazů. Stejným způsobem se dají prodávat i nemovitosti. A nejedná se přitom o nic nového.

Prodej nemovitostí formou aukcí se využíval již ve starověkém Římě (v latině augēre = zvýšit), ale první písemné zmínky o aukcích jsou staré již 2500 let z dob Babylonské říše, ovšem proslavily se spíše jako forma „prodeje“ nevěst ženichům. Ve velkém měřítku se realitní aukce začaly využívat v 17. stolení v Anglii a odtud se záhy rozšířily do celého světa.

V dnešní době se nemovitosti v aukcích naprosto běžně prodávají např. v Austrálii, USA, Kanadě, Velké Británii, Norsku, v čím dál tím větší míře v Německu a dalších ekonomicky vyspělých zemích. V některých zemích se dokonce nemovitosti jinou formou než prostřednictvím aukce neprodávají.

V České republice realitní aukce nemají dlouhou tradici a začaly se těšit oblibě mezi prodávajícími i kupujícími až od roku 2015, Kdy skončila ekonomická recese a sazby hypotéčních úvěrů spadly na rekordní minima, což vedlo k obrovskému nárůstu poptávky po nemovitostech, a tím pádem i rapidnímu růstu jejich cen.

Výsledkem bylo, že i zkušení realitní makléři nedokázali správně stanovit tržní cenu nemovitostí. Prodej nemovitostí formou aukce tyto problémy vyřešil, protože reálnou cenu nemovitosti určuje výsledek licitace zájemců.

2) Jak probíhá aukce?

Většinou se jedná o tzv. otevřenou aukci, kdy zájemci o koupi nemovitosti podávají průběžně své nabídky, neboli přihazují peníze. Úplně stejně, jako to znáte z aukce uměleckých děl. Online forma umožňuje účastníkům aukce soutěžit v podstatě odkudkoliv, stačí počítač, tablet nebo chytrý telefon a připojení k internetu.

Zájemce, který podá nejvyšší nabídku, vyhrává aukci. Pokud tomu nic nebrání, uzavře následně vítěz aukce kupní smlouvu s navrhovatelem aukce (neboli prodávajícím).

Například na portálu AUREAS se aukcí obvykle účastní 8-15 zájemců. Někdy je počet účastníků vyšší, někdy nižší, závisí na druhu nemovitosti, lokalitě, atraktivitě pro investory a dalších faktorech.

A více lidí znamená větší šanci na navýšení prodejní ceny.

Jak aukce funguje ukazuje následující video:

3) Kdy je aukce vhodná pro prodej nemovitostí?

Prodej v aukci je vhodný hlavně v případě, kdy je možné předpokládat více zájemců o koupi nemovitosti. Ti se pak v aukci o nemovitost „poperou“.

Aukce je perfektním řešením téměř pro všechny typy nemovitostí. Vůbec nejlepší výsledky přináší u menších a středních bytů (velikost cca do 80 m2), ale také třeba u chat a chalup, popřípadě pozemků s menší výměrou (optimálně do 1000 m2). Skvěle funguje také v případě garáží.

Podle dat z trhu důvěra v aukce ze strany prodávajících i kupujících neustále roste a počet aukcí se meziročně výrazně zvyšuje. Dá se očekávat, že za několik let se bude jednat i v České republice o naprosto běžný způsob prodeje a nákupu nemovitostí. I proto, že podle letitých zkušeností ze zahraničí mohou aukce úspěšně fungovat i na klesajícím trhu, nejen na rostoucím.

4) Proč je online aukce atraktivní i pro kupující?

Pro zájemce o koupi nemovitostí se staly aukce magnetem zejména díky své administrativní jednoduchosti (na rozdíl od složitějších dražeb), ale také díky online formě, umožňující kupovat nemovitosti na dálku prostřednictvím internetu.

Zde jsou klíčové výhody online aukcí pro kupující:

Pohodlí a úspora času​

Není třeba nikam jezdit a aukce se lze zúčastnit z tepla a pohodlí svého domova nebo kanceláře. Stačí se díky internetu připojit na dálku přes mobil, tablet nebo PC. A u toho si dát třeba kafíčko.

Bez rizika​

Odpadá fyzický kontakt, což je bezpečnější ze zdravotního hlediska, zejména v případech epidemií virových onemocnění (tuto situaci výrazně umocnila světová pandemie viru Covid-19 v roce 2020).​

Transparentnost a spravedlnost​

Všichni zájemci o koupi mají stejnou šanci koupit nemovitost, což u jiného způsobu prodeje nemovitostí není možné. Nikdo nemůže nikoho předběhnout nebo obejít. Jsou naprosto eliminovány nekalé praktiky některých realitních kanceláří.

Nulové náklady​

Samotná účast v aukci nestojí žádné peníze. Povinné aukční jistoty se totiž po ukončení aukce vracejí účastníkům zpět. Registrace je rovněž zdarma. (Pozn. složené aukční jistoty zaručují prodávajícímu i všem účastníkům, že se aukce zúčastní pouze vážní zájemci)

Svoboda rozhodnutí a anonymita​

Závisí na uvážení každého zájemce o koupi nemovitosti, kolik peněz v aukci nabídne. Během aukce vystupují všichni účastníci jako nicneříkající identifikační číslo, čímže je ochráněno jejich soukromí. Aukční společnost všechny identifikační údaje pečlivě střeží.

Financování hypotékou​

Nemovitost zakoupenou v online aukci je možné financovat hypotéčním úvěrem, což u exekučních dražeb není možné. Tato výhoda přitahuje i mnohé zájemce z řad malých investorů a nebo lidí, kteří chtějí nemovitost pro své bydlení.

Bez exekuce a exkluzivně

Aukce je dobrovolný prodej ze strany majitele nemovitosti, nejedná se o dražbu nemovitostí zatížených exekucí. AUREAS nabízí pouze nemovitosti, u kterých má pro prodej exkluzivitu, takže je jinde nekoupíte a nikdo vás tak nemůže předběhnout.

Vysoká úroveň zabezpečení​

Online aukce je zabezpečena proti zneužití, účastnici jsou zaregistrováni a skládají aukční jistotu. O průběhu aukce vždy existuje interní záznam s IP adresou účastníků a všechny aukce jsou pod dohledem aukčních specialistů AUREAS.

5) Dokáže mi aukce vydělat víc peněz, než klasický prodej?

Data z trhu ukazují, že v aukcích se dosáhne na prodejní cenu v průměru o 30% vyšší, než kdybyste nemovitost prodávali sami nebo přes realitní kancelář. V některých případech třeba i o 50%. Je to díky systému příhozů, který znáte například z aukce obrazů. Jednoduše vyhrává nejvyšší nabídka.

A každé procento může znamenat tisíce nebo desetitisíce korun navíc ve vaší kapse. Podívejte se na konkrétní příklad z praxe, kdy se cena bytu 2+1 v Mostě vyšplhala v aukci dne 26.8.2021 na konečnou prodejní cenu 1.120.000 Kč. To je ve srovnání s vyvolávací cenou 650.000 Kč nárůst o 470.000 Kč. Tedy o 72%.

(Pozn. dle portálu cenovamapa.cz byla v první polovině roku 2021 průměrná prodejní cena bytů 2+1 v této lokalitě 634.000 Kč, majitel bytu tak získal o 486.000 Kč více)

Zde je důkaz – zkrácený 40 sekundový sestřih online aukce ze dne 26.8.2021:

6) Jak rychle se nemovitost v aukci prodá?

Rychlost prodeje závisí hlavně na tom, v jakém termínu se aukce uskuteční. Nejčastěji narazíte na lhůtu 30 dnů, která má několik výhod:

 • je to praxí vyzkoušená doba dostatečná na to, aby se o aukci dozvědělo co nejvíc zájemců a aby měli čas na přípravu (např. zajištění financování),
 • a zároveň je to pro prodávajícího příjemně krátký čas, protože doba prodeje se na realitním trhu běžně pohybuje mezi 3-6 měsíci, někdy i mnohem déle.

Čím déle nemovitost čeká na kupce, tím se snižuje šance na úspěšný prodej a z nemovitosti se může stát neprodejný ležák. Aukce svou rychlostí tento problém eliminují.

7) Jaký je rozdíl mezí aukcí a dražbou?

Aukce a dražba – dva termíny, které se často používají jako synonyma. Mezi aukcí a dražbou existuje ovšem řada rozdílů. Podstatný rozdíl je, že aukce se neřídí zákonem o veřejných dražbách č. 26/2000 Sb., ale občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb. To potom má i jiný obchodní dopad na celou transakci.

Aukce je zcela dobrovolnou záležitostí, kdy si majitel nemovitosti volí sám tento způsob prodeje, zatímco dražba se využívá hlavně v případě exekucí.

Aukce má oproti dražbě obrovskou výhodu, co se týče administrativní jednoduchosti. Její podmínky mohou být stanoveny i takovým způsobem, kterého není možné na dražbě dosáhnout. Kromě možnosti dálkového přístupu (online forma) je to i doba licitace, zamezení domluvy účastníků, dále pak možnost financování koupě prostřednictvím hypotečního úvěru.

Hlavní rozdíly:

 • Aukce se řídí občanským zákoníkem č. 89/2012 Sb., zatímco dražby zákonem o veřejných dražbách č. 26/2000 Sb. Jinými slovy dražbu mohou provádět jen dražebníci zapsaní v obchodním rejstříku a mající koncesi Ministerstva pro místní rozvoj, zatímco organizování aukcí je v ČR volná živnost.
 • V prodejní aukci majitel nemovitost prodává dobrovolně na základě vlastního uvážení, zatímco dražba je spojována hlavně s nuceným prodejem (exekucí) a jejím cílem je zpeněžit majetek dlužníka a uspokojit tak pohledávku věřitelů.
 • Aukce nemovitostí je atraktivnější pro kupující:
  1) Na dražby jsou dle zákona mnohem přísnější nároky než na aukce, které jsou tak mnohem flexibilnější, méně administrativně náročné a pro kupující atraktivnější než dražby.
  2) Účast v dražbě nemá význam pro ty kupující, kteří chtějí financovat nákup prostřednictvím hypotečního úvěru a úvěr zajistit kupovanou nemovitostí. Takových kupců je přitom i více než 70 %. Aukce naopak financování hypotékou umožňuje.
 • Aukce nemovitostí je mnohem výhodnější pro prodávající:
  1) Tím že je aukce přitažlivá pro kupující, má přirozeně vyšší počet účastníků než dražba, což má samozřejmě vliv na dosaženou prodejní cenu.
  2) Dražby jsou proto jako nástroj pro maximalizaci výnosu z prodeje nemovitosti nevhodné, a pro mnoho prodávajících zklamáním. Chcete-li dosáhnout maximální možné ceny při prodeji nemovitosti, zvolte aukci, kde většina omezení spojených s dražbou odpadá.
 • Aukce může mít i ONLINE formu, která umožňuje licitovat na dálku (stačí PC nebo mobilní telefon a připojení k internetu), což je velmi pohodlné pro kupující a zvyšuje to tak počet účastníků aukce.

8) Jaké jsou typy aukcí?

Pro prodej nemovitostí se v  praxi využívají hlavně dva typy aukcí, otevřená a uzavřená. Princip je ale stále stejný, vyhrává nejvyšší nabídka.

Uzavřená (skrytá)  aukce – při skryté aukci zájemci o nemovitost neznají nabídky ostatních soutěžících a nabídnou cenu, kterou jsou ochotni zaplatit (tzv. „zapečetěná nabídka“). Příkladem uzavřené aukce je tzv. obálková metoda.

Otevřená (veřejná) aukce – během veřejné aukce jednotliví účastníci znají všechny nabídky a navzájem se „přehazují“, takže cena se může vyšplhat mnohem výše, než při uzavřené aukci. Nejběžnějším typem je tzv. anglická aukce, která se používá nejčastěji pro prodej uměleckých děl a starožitností, ale vžila se i při internetových (online) aukcích nemovitostí.

nemovitost

9) Co je aukční jistota?

U většiny aukcí narazíte na povinnost zaplatit dopředu tzv. aukční jistotu. Důvodem je zejména zajištění důvěryhodnosti aukce. Aukční společnosti, které aukční jistotu nevyužívají, riskují časté zmaření aukcí, například protože vítězi nehrozí žádná sankce za porušení podmínek (např. nezaplatí kupní cenu nebo neuzavře kupní smlouvu).

To že jistotu skládají všichni účastníci aukce, je zárukou pro prodávajícího, pro všechny účastníky, ale i pro aukční společnost, že se aukce zúčastní pouze seriózní zájemci. Po ukončení aukce se jistota vrací všem účastníkům kromě vítěze (a buď se započítá nebo nezapočítá do finální kupní ceny).

V případě nedodržení podmínek aukce ze strany vítěze slouží aukční jistota k pokrytí nákladů spojených s aukcí a náhradě škody za ušlou provizi. Tato dopředu známá sankce odradí všechny neseriózní zájemce a v drtivé většině případů pak aukce vede k očekávanému cíli: uzavření kupní smlouvy na nemovitost.

10) Co se stane po ukončení aukce?

Vítěz aukce má právo uzavřít s prodávajícím klasickou kupní smlouvu na nemovitost. Financování může zajistit z vlastních prostředků, ale také hypotečním úvěrem. Pokud poruší stanovené podmínky (např. nezaplatí kupní cenu), může být sankcionován, zpravidla mu propadne aukční jistota.

Ti co naopak nemovitost nevydraží (tzn. nevyhrají v aukci) a zaplatili předem aukční jistotu, obdrží ji do několika dnů ze strany aukční společnosti zpět. Samotná účast v aukci tak nestojí žádné peníze, ani z ní nevznikají žádné závazky.

Pokud je aukce zmařena (např. vítěz nebo další účastníci v pořadí neuzavřou kupní smlouvu nebo žádný zájemce nenabídne alespoň vyvolávací cenu) závisí na prodávajícím, zda se bude aukce opakovat a nebo zda prodá svou nemovitost jiným způsobem.

TIP na závěr: několik rad, než se do aukce pustíte

Protože jsou aukce na českém realitním trhu stále ještě novinkou, nebude na škodu si uvést několik pravidel, které by měli prodávající i kupující dodržovat.

a) Prodávající – vybírejte pečlivě: než se rozhodnete pro některou z aukčních společností, najděte si o nich informace, jakou mají historii a jaké mají recenze od klientů. Dejte přednost těm, které:

 • požadují povinné aukční jistoty, protože tím je zaručena důvěryhodnost celé aukce (licitace se zúčastní pouze vážní zájemci ochotní zaplatit vysoutěženou cenu),
 • zaměstnávají místní zaměstnance, kteří znají vaší lokalitu, budou vám více „při ruce“ a můžete se i lépe domoci pomoci při řešení problémů,
 • za vás udělají vše potřebné a třeba i uhradí některé náklady – vy se tak nebudete muset starat skoro o nic, protože prezentaci nemovitosti, marketing, právní úkony, smlouvy, jednání se zájemci atd. obstarají zaměstnanci aukční společnosti.

b) Kupující – dejte pozor na emoce: když se přetahujete s dalšími zájemci, kdo nabídne vyšší cenu, můžete se snadno nechat strhnout a vyprovokovat k neuváženým krokům. Proto si dopředu stanovte maximální částku, kterou jste ochotni zaplatit. Když někdo nabídne více, raději z aukce včas odstupte. Pokud přeci jen budete i nadále přihazovat, nikdy nepřekročte své finanční možnosti (vlastní prostředky nebo hypotéka).

„PRODÁVÁM NEMOVITOST – JAKÉ MÁM MOŽNOSTI?“

Prodej nemovitosti je komplexní a složitá záležitost, která přináší mnoho úskalí. Když si to shrneme, máte na výběr tyto varianty:

1) Poradíte si sami bez velkého úsilí

Nebudete se s ničím moc „mazat“, od oka odhadnete cenu bytu, stáhnete vzor kupní smlouvy z internetu, dáte si jeden inzerát a třeba byt prodáte. Ve výsledku ale počítejte s tím, že si prodej značně zkomplikujete a skoro jistě se připravíte o velký balík peněz (v nejhorším případě i o byt).

2) Dáte si práci a uděláte vše pořádně

Budete muset obětovat desítky hodin času a úsilí a utratit nemalé peníze (smlouvy, právní úkony, inzerce, prezentace bytu, jednání se zájemci, smlouvání o ceně a mnoho dalšího). Pokud něco nepokazíte, výsledek může stát za to. Jestliže nemáte know-how, raději se do toho nepouštějte, může vás to stát hodně trápení.

3) Využijete internetové portály typu Bezrealitky.cz

Toto řešení nemusí být špatná volba, má ale několik nevýhod. I v základní verzi budete platit za inzerci, za nadstandardní služby si stejně musíte připlatit (např. kupní smlouva vás vyjde na 4.000 Kč). Navíc na tyto portály mnoho kupujících nechodí, protože se obávají nákupu napřímo díky větší míře rizika bez zajištění realitní společností. A co víc: portál Bezrealitky.cz je od roku 2021 napojen na realitní společnost, takže původní záměr nabídnout lidem alternativní možnost prodeje nemovitostí dostal vážné trhliny.

4) Svěříte prodej realitní kanceláři

To je celkem rozumné řešení. Dobrá zpráva je, že většina realitních kanceláří za vás udělá většinu práce a zaplatí za vás i některé náklady. Nicméně volte uvážlivě, protože rozdíly ve schopnostech realitních makléřů jsou obrovské. Ti nejlepší z nich si samozřejmě účtují vyšší provize. Naopak někdo méně zkušený a schopný může prodej vašeho bytu pěkně “zpackat”.

5) Prodáte nemovitost v online aukci

Moderní trend a v současnosti nejlepší způsob prodeje nemovitostí. Data ukazují, že aukce dokáží zvýšit prodejní cenu nemovitostí v průměru až o 30%, a navíc dokáží nemovitost prodat obvykle do 1 měsíce. Aukční společnosti navíc nabízejí obvykle stejný komfort jako realitky, protože dostanete kompletní realitní servis (smlouvy, inzerce, prezentace nemovitosti atd.). Více informací o online aukcích nemovitostí si přečtěte v tomto článku.

ŘEŠENÍ, SPOJUJÍCÍ KOMFORT A BEZPEČNOST REALITEK A PŘINÁŠEJÍCÍ MAXIMÁLNÍ ZISK

Chcete mít čistou hlavu a

 • ušetřit si nervy a desítky hodin času a námahy
 • prodat byt za cenu vyšší až o 50% než ostatní
 • a to do 30 dnů?
Vyzkoušejte online aukci nemovitostí AUREAS, protože aukční společnost udělá vše potřebné za vás. Dokonce ZDARMA dostanete:

Nejvýkonnější nástroj na prodej nemovitostí

(ZDARMA)

Online aukce AUREAS je výkonný nástroj na prodej nemovitostí za cenu až o 50%* vyšší než je průměr, a to do 30 dnů. Je to díky prodeji bytu za jeho tržní cenu, což dokáže jen aukce, nejprestižnější makléři nebo děti štěstěny. V aukci se zájemci o váš byt „poperou“ a vy se na to můžete dívat v přímém přenosu. Zdarma dostanete:

 • registraci na portálu AUREAS
 • online aukční místnost
 • osobního aukčního specialistu, který za vás zařídí vše od A do Z
 • a co víc, NEPLATÍTE náklady aukce!

* dle dat z realitního trhu dokáže aukce prodat nemovitost v průměru o 30% dráž, než je obvyklé při prodeji běžným způsobem. Vždy závisí na tom, jakou nejvyšší cenu jsou ochotni nabídnout účastníci aukce. Někdy může být navýšení 10%, někdy i 50%.

Odhad tržní ceny bytu

(ZDARMA – běžně účtujeme 2.990 Kč)

Odhad tržní ceny* je při prodeji nemovitostí klíčový. Nesmí být ani nízký, ani nadstřelený, jinak nebude prodej efektivní nebo se z nemovitosti stane neprodejný ležák. Při aukci se odhadu tržní ceny využívá pro stanovení vyvolávací ceny, aby byla pro zájemce atraktivní.

Profesionální nafocení bytu

(ZDARMA – běžná cena 1.500 až 2.500 Kč)

Správné světlo, vhodně zvolené úhly focení, vhodně naaranžovaný nábytek a dekorace, optimální připravenost prostoru, kvalita fotoaparátu… To vše rozhoduje o kvalitě snímku. Specialisté AUREAS používají kvalitní fototechniku a mají dlouholeté zkušenosti s focením interiérů bytů. Vaši nemovitost nafotí širokoúhlým objektivem pro zvýraznění velikosti místností. Fotografie se následně upravují v profesionálním editoru tak, aby byly více atraktivní (vyšší jas, světlost, odstranění případných nedostatků apod.)

Virtuální 3D prohlídku​

(ZDARMA – běžná cena 2.000 Kč i více)

Virtuální prohlídky (3D scany) jsou nejmodernějším nástrojem prodeje nemovitostí. Umožnují projít si nemovitost na dálku díky internetu a zvyšují tím úspěšnost prodeje bytu nebo domu. Fungují lépe než klasické fotografie. K tomuto účely využívají specialisté AUREAS profesionální 3D kamery a speciální software.

Vyhotovení smluvní dokumentace

(ZDARMA – obvyklá cena minimálně 3.000 Kč)

Využíváme praxí ověřenou a právníky vypracovanou smluvní dokumentaci: kupní smlouvu, rezervační smlouvu, smlouvu o smlouvě budoucí kupní, smlouvu o úschově, předávací protokoly atd. Vše upravíme na míru vaší nemovitosti a smlouvy uzpůsobíme vašim potřebám.

Inzerci na mnoho způsobů

(ZDARMA – obvykle min. 4.000 Kč / měsíc)

Vaši nemovitost budeme inzerovat na největších realitních portálech, odkud přihází většina zájemců. A na rozdíl od běžných smrtelníků a realitních makléřů máme rovněž přístup na portál ADOL, který je využíván tisíci investory a kteří mohou projevit o vaši nemovitost zájem. U dražších nemovitostí inzerujeme rovněž na sociálních a PPC sítích.

 • realitní portály: Sreality, Reality.iDNES.cz
 • portál ADOL (monitoring aukcí a dražeb pro investory)
 • Facebook
 • reklamní sítě Google a Seznam (PPC reklama)

Přístup k databázi investorů

(ZDARMA – k nezaplacení)

Máme databázi několika desítek pravidelně se vracejících investorů, které informujeme prostřednictvím e-mailů o našich nových aukcích. Tato databáze postupně roste. Tito firemní i soukromí investoři se zaměřují často zpravidla právě na nákup realit, disponují velkou kupní silou a platí „na dřevo“.

Propagaci na webu AUREAS.cz

(ZDARMA)

Vaši nemovitost samozřejmě uvedeme i na našich stránkách www.aureas.cz a vytvoříme jí profil zdarma (fotografie, virtuální 3D prohlídka, popisek, parametry, dokumentace).

Zajištění prohlídek bytu a komunikaci se zájemci

(ZDARMA)

Nemusíte řešit časový rozvrh, ani se stresovat jednáním se zájemci. Nebude Vám drnčet telefon zrovna když spíte nebo odpočíváte. Veškerou komunikaci s potencionálními kupci zařídíme my. Osobní prohlídky bytu zorganizujeme tak, aby Vás nerušily.

Úhradu správních poplatků na katastru

(ZDARMA – standardní cena 2.000 Kč)

Správní poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí ve výši 2.000 Kč za Vás zaplatíme my. Naše smluvní dokumentace je prověřená praxí, takže je minimální riziko, že by návrh byl ze strany katastru zamítnut.

Stejně tak zaplatíme i poplatky za pořízení aktuálního výpisu z katastru nemovitostí (100 Kč za jeden), ať už před prodejem jakožto důkaz vlastnictví a nebo po převodu vlastnického práva na kupujícího za účelem vyplacení kupní ceny.

Všechny potřebné právní úkony

(ZDARMA – standardní cena min. 15.000,- Kč)

Prodej nemovitosti je celkem komplikovaný proces, pokud chcete mít vše správně ošetřeno a minimalizovat riziko, že se něco pokazí. Co vše tedy ještě bezplatně zařídíme:

✔ Pomoc s vyřešením věcných břemen (zástava pro banku, věcné břemeno dožití, jiné omezení pro správce sítí atd.)
✔ Zajištění úschovy listin
✔ Zajištění vložení smluv na katastr nemovitostí
✔ Prověření schopnosti uhradit kupní cenu potencionálním nabyvatelem, popř. zajištění financování kupní ceny
✔ Zajištění úschovy finančních prostředků, vč. asistence při uzavírání smlouvy a plnění podmínek pro výplatu peněz z úschovy
✔ Zajištění převodu družstevního podílu na bytovém družstvu (u družstevních bytů)
✔ Vyhotovení předávacího protokolu a asistenci při předání nemovitosti
✔ Zajištění nebo asistenci při převodu energií a služeb souvisejících s užíváním bytu
✔ Asistenci při odhadu ceny nemovitosti ze strany banky nebo znalce (např. v případě žádosti kupujícího o hypoteční úvěr)

a další…

ONLINE AUKCE AUREAS:
VÝKONNÝ NÁSTROJ 6+1 NA PRODEJ NEMOVITOSTÍ

Prodej bytu za cenu až o 50% vyšší než průměr, a to do 30 dnů

To dokáže jen aukce, nejprestižnější makléři nebo děti štěstěny.

Perfektně ošetřená smluvní dokumentace

Vypracováno právníky, ověřeno v praxi.

Skvělá prezentace Vašeho bytu

Virtuální 3D prohlídka, profesionální fotografie bytu, Home Staging.

Inzerce na mnoha reklamních kanálech

Prestižní realitní portály, ADOL, sociální sítě, PPC reklama…

Profesionální jednání se zájemci a organizace prohlídek bytu

Máme dlouholeté zkušenosti a vyškolený personál.

Třešnička na dortu – vše zařídíme a zaplatíme my z AUREASu

A Vy si ušetříte námahu, výdaje, čas a nervy!

GARANCE nulového rizika:
když aukce nedopadne úspěšně, nezaplatíte ani korunu a ztratíte maximálně 1 měsíc času. Vše je smluvně ošetřeno.

A to není vše…

Dnes pro vás máme DÁRKY ZDARMA!
(časově omezená nabídka)

DÁREK #1: Nezávazná konzultace

Poradíme vám, jak co nejlépe prodat vaši nemovitost. Společně probereme, jestli vám online aukce může pomoci. Třeba vám jenom poradíme a vy prodáte vaši nemovitost jinak. Záleží jenom na vás!

DÁREK #2: Foto Staging

Profesionálně naaranžujeme váš byt nebo dům, aby vypadal skvěle na fotografiích, a tím pádem se stal magnetem pro kupující (běžná cena od 3.000,- Kč).

Dejte nám 1 měsíc a zjistěte, co online aukce AUREAS dokáže!

O autorovi článku:

Kdo jsem já, že mohu rozdávat rozumy? Mé jméno je Petr Kabelák, narodil jsem se v roce 1980 v Mostě a jsem hrdý otec dvou dětí. Prodej a nákup nemovitostí je mým denním chlebem od roku 2005, profesionálně „na živnosťák“ od roku 2007. Od té doby jsem prodal řádově stovky bytů, domů, pozemků a garáží (možná to bude i v tisících, opravdu to už nedokážu zpětně do puntíku spočítat). A protože od narození žiji v Mostě, jsem doslova zocelený jedním z nejdrsnějších realitních trhů v Česku.

Postupem času jsem svoji činnost rozšířil na celé severní Čechy, hlavně Mostecko, Chomutovsko a Lounsko. Vím tedy, o čem mluvím! V roce 2017 jsem navíc založil online portál AUREAS, který jako jeden z prvních v Česku začal nabízet skvělý nástroj na prodej nemovitostí – online aukce. Tato novinka se těší stále větší popularitě jak mezi prodávajícími (díky vysokému výkonu), tak mezi kupujícími (díky jednoduchosti a maximální spravedlnosti).