DNES SPECIÁLNÍ AKCE: ZDARMA naaranžujeme Váš byt a nezávazně poradíme s prodejem!

POZOR: prodejní cena Vašeho bytu může být klidně až o 50% vyšší. Zde zjistíte, jak na to…

"VĚDĚLI JSTE, ŽE 9 z 10 LIDÍ PŘI PRODEJI SVÉHO BYTU UDĚLÁ HRUBÉ CHYBY, KTERÉ JE PŘIPRAVÍ NEJEN O SPOUSTU PENĚZ, ALE I ČASU?"

Přehrát video
Zbývá pouze:

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: pouze nyní získáte tyto bonusy:

 • ZDARMA Foto Staging: naaranžujeme a nafotíme Váš byt, aby se skvěle prodával (ušetříte minimálně 3.000,- Kč)
 • ZDARMA konzultace: cokoliv potřebujete vědět o prodeji nemovitosti, poradíme Vám, a to zcela nezávazně
 • Home Staging se slevou 50%: jestli Váš byt zeje prázdnotou, vybavíme ho nábytkem a dekorací, aby působil lépe na zájemce (ušetříte minimálně 2.500,- Kč)

Prodej bytu by měl jeho majiteli především vydělat peníze. Místo toho ale často skončí velkým fiaskem. Znáte 6 hlavních důvodů? Tady jsou:

1) Špatně nastavená prodejní cena bytu

Nejdůležitější věc, co musíte vědět. Když nasadíte cenu nízko, proděláte. Když ji nastavíte příliš vysoko, také proděláte a ještě ztratíte čas. Většina lidí bohužel nedokáže odhadnout reálnou, tedy tržní cenu svého bytu. A problém je na světě.

2) "Děravá" smluvní dokumentace

Vzory smluv na internetu jsou příliš obecné a nemohou dokonale ošetřit každý prodej bytu. Pro klid v duši jsou nutné smlouvy vypracované právníky a dlouhodobě ověřené v praxi. Jinak hrozí riziko ztráty velké sumy peněz (a v nejhorším případě i bytu).

3) Byt není magnetem pro zájemce

První dojem vždy rozhoduje! Profesionálně pořízené fotografie jsou základ. Správné světlo a úhly, dokonalé naaranžování. Bez toho na Váš byt zájemci frontu stát nebudou. Nejnovějším trendem jsou virtuální 3D prohlídky.

4) Nedostatečná nebo nekvalitní inzerce

Většina lidí si dá 1-2 inzeráty a příspěvek na Facebooku. Tím však osloví malý okruh lidí. Široká inzerce naláká mnohem více zájemců, kteří se pak budou o Váš byt přetahovat. A když se o vašem bytu dozví investoři (např. na portálu ADOL), tak se šance na skvělý prodej zvyšuje.

5) Neprofesionální jednání se zájemci

Dokázat efektivně jednat s lidmi je umění. Většinou to chce desítky hodin tréninku, abyste vypilovali své vystupování na přijatelnou úroveň. Hodně lidí bez výcviku a zkušeností při prodeji bytu spoustu zájemců odradí a nebo se nechá usmlouvat na nižší cenu.

6) Snaha zvládnout vše bez pomoci

Jakákoliv chyba se může nepěkně vymstít, spousta lidí by mohla vyprávět. Prodej bytu je nesmírně složitá a komplexní záležitost. Pro úspěch potřebujete perfektní přípravu, dlouhodobé zkušenosti, spoustu času a energie a moderní nástroje. Očekávají vás také nemalé výdaje.

Pokud právě prodáváte Váš byt a chcete prudce zvýšit šance, že nevyhodíte peníze oknem, a doslova POŽADUJETE, abyste prodali rychle, za co nejvyšší cenu a nezapomněli na něco podstatného, budou tohle nejdůležitější řádky, které jste kdy četli.

Vyzkoušejte online aukci nemovitostí AUREAS, která vyřeší všech 6 kritických problémů za Vás
+ získáte zdarma bonusy ve výši až 30 tisíc korun
+ dostanete garanci nulového rizika

Co od nás získáváte ZDARMA – právě DNES:

1) Online aukční místnost na portálu AUREAS

ZÍSKÁTE: více peněz za kratší dobu

 ZDARMA 

Odhad tržní ceny bytu

(obvykle stojí 1.500 Kč)

Správný tržní odhad* ceny bytu je důležitý pro stanovení vyvolávací ceny. Ta se stanovuje se o něco níže než cena odhadní, aby přilákala co nejvíce zájemců, kteří se pak v aukci o Váš byt „poperou“ a vyženou pak díky příhozům cenu nahoru. Na portálu AUREAS se každé aukce obvykle účastní 8-15 zájemců.

Online aukce AUREAS je výkonný nástroj 6+1 na prodej Vašeho bytu za cenu o 30% vyšší než je průměr, a to do 30 dnů. Někdy i o 50%. To dokáže jen aukce, nejprestižnější makléři nebo děti štěstěny. V aukční místnosti se zájemci o Váš byt „poperou“ a vy se na to můžete dívat v přímém přenosu.

* máme zkušenosti z realitního trhu od roku 2005, vlastní databázi prodaných bytů a přístup do placené aplikace cenovamapa.cz, kde jsou oficiální údaje z katastru nemovitostí.

 ZDARMA 

Váš osobní aukční specialista

Aukční specialista AUREAS bude dohlížet na řádný průběh aukce a zařídí pro Vás vše, co je potřeba, od A až do Z.

 ZDARMA 

AKCE do skončení časového odpočtu

Nezávazná konzultace

Když vyplníte a odešlete formulář, tak Vám zavoláme a probereme společně Vaší situaci, klidně se i přijedeme podívat na Váš byt. I když se pro online aukci nakonec nerozhodnete, rádi Vám alespoň poradíme. Vy se pak svobodně rozhodnete, jestli spolupráci s námi využijete, nebo nikoliv.

2) Profesionální servis a neprůstřelné smlouvy

ZÍSKÁTE: jistotu, že se nic nepokazí

Každý prodej bytu má vlastní specifika a nehodí se pro něj obecné vzory smluv, které najdete na internetu. Navíc je vždy potřeba celá řada úkonů s prodejem bytu spojených, na které se opravdu nesmí zapomenout, jinak hrozí průšvih.

 ZDARMA 

Vyhotovení smluvní dokumentace

(obvyklá cena minimálně 3.000 Kč)

Využíváme právníky vypracovanou a dlouholetou praxí ověřenou smluvní dokumentaci: kupní smlouvu, případně rezervační smlouvu, smlouvu o smlouvě budoucí kupní, smlouvu o úschově atd.

 ZDARMA 

Úhrada správních poplatků na katastru

(standardní cena 2.000 Kč)

Správní poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí ve výši 2.000 Kč za Vás zaplatíme my. Naše smluvní dokumentace je prověřená praxí, takže je minimální riziko, že by návrh byl ze strany katastru zamítnut.

Stejně tak zaplatíme i poplatky za pořízení aktuálního výpisu z katastru nemovitostí (100 Kč za jeden), ať už před prodejem jakožto důkaz vlastnictví a nebo po převodu vlastnického práva na kupujícího za účelem vyplacení kupní ceny.

 ZDARMA 

Celá řada právních úkonů

Prodej nemovitosti je celkem komplikovaný proces, pokud chcete mít vše správně ošetřeno a minimalizovat riziko, že se něco pokazí. Co vše tedy ještě bezplatně zařídíme:

✔ Pomoc s vyřešením věcných břemen (zástava pro banku, věcné břemeno dožití, jiné omezení pro správce sítí atd.)

✔ Zajištění úschovy listin

✔ Zajištění vložení smluv na katastr nemovitostí

✔ Prověření schopnosti uhradit kupní cenu potencionálním nabyvatelem, popř. zajištění financování kupní ceny

✔ Zajištění úschovy finančních prostředků, vč. asistence při uzavírání smlouvy a plnění podmínek pro výplatu peněz z úschovy

✔ Zajištění převodu družstevního podílu na bytovém družstvu (u družstevních bytů)

✔ Vyhotovení předávacího protokolu a asistenci při předání nemovitosti

✔ Zajištění nebo asistenci při převodu energií a služeb souvisejících s užíváním bytu

✔ Asistenci při odhadu ceny nemovitosti ze strany banky nebo znalce (např. v případě žádosti kupujícího o hypoteční úvěr)

a další…

3) Skvělá prezentace Vašeho bytu

ZÍSKÁTE: magnet přitahující zájemce

Každý z nás nakupuje hlavně očima a proto se atraktivně vyhlížející byt prodá lépe a rychleji, než byt nevzhledný. Bohužel dnes již nestačí obyčejné fotografie, jako tomu bylo dříve. Standardy kvality se posunuly vysoko a kromě dokonalých profesionálních fotografií se už o slovo hlásí moderní nástroje, jako jsou virtuální 3D prohlídky, Foto Staging a Home Staging. Kvalitní prezentace dokáže zvýšit cenu nemovitosti o 10-15 % a rychlost prodeje je dvojnásobná.

 ZDARMA 

Profesionální nafocení bytu

(běžná cena 1.500 až 2.500 Kč)

Pro zvýšení atraktivity bytu v očích kupujících při inzerci bytu. Používáme kvalitní fototechniku a máme dlouholeté zkušenosti s focením interiérů bytů. Vaši nemovitost nafotíme širokoúhlým objektivem pro zvýraznění velikosti místností. Fotografie upravíme v profesionálním editoru tak, aby byly více atraktivní (vyšší jas, světlost, odstranění případných nedostatků apod.)

 ZDARMA 

Virtuální 3D prohlídka

(běžná cena 2.000 Kč i více)

Virtuální prohlídky (3D scany) nemovitostí jsou nejmodernějším nástrojem prodeje nemovitostí. Umožňují zájemcům projít si byt „na dálku“, aniž by k Vám jezdili osobně.

 ZDARMA 

AKCE do skončení časového odpočtu

Foto Staging

(běžná cena od 3.000 Kč)

Vaší nemovitost upravíme, aby vypadala lépe na fotografiích. Co to znamená: odstraníme z nábytku nežádoucí prvky, případně přesuneme nadbytečný nábytek mimo rozsah focení. Doplníme místnost moderními doplňky, květinami, soškami, svíčkami, textiliemi apod. z našich zdrojů.

 SLEVA 

AKCE do skončení časového odpočtu

Home Staging se slevou 50%

(běžná cena od 5.000 Kč)

Pokud máte nemovitost prázdnou a budete mít zájem, vybavíme jí drobným nábytkem a spotřebiči. Místnosti mohou zůstat vybavené po celou dobu do prodeje bytu. Prodejní cena tak může být razantně vyšší, než když byste inzerovali naprosto prázdný byt.

4) Intenzivní propagace na mnoha reklamních kanálech

ZÍSKÁTE: frontu zájemců o Váš byt

Prodávající obvykle dávají 1-2 inzeráty, tím se však připravují o mnoho zájemců, kteří si nabídky bytu nevšimnou. Pokud ale víte jak a kde, můžete šanci na úspěšný prodej zvýšit až 1000x! To chce ale trošku do reklamy investovat. Zlatým hřebem je možnost oslovit ve velkém investory, což však jako běžný inzerent nedokážete (např. na portál ADOL, kde se investoři sdružují, mají přístup pouze dražební a aukční společnosti).

 ZDARMA 

Inzerce na internetu

(obvykle min. 4.000 Kč / měsíc)

 • realitní portály: Sreality, Reality.iDNES.cz
 • portál ADOL (monitoring aukcí a dražeb pro investory)
 • Facebook
 • reklamní sítě Google a Seznam (PPC reklama)

 ZDARMA 

Přístup k databázi investorů

(k nezaplacení)

Máme databázi několika desítek pravidelně se vracejících investorů, které informujeme prostřednictvím e-mailů o našich nových aukcích. Tato databáze postupně roste. Investoři jsou zpravidla ochotni utratit víc peněz a platí obratem.

 ZDARMA 

Propagace na webu AUREAS.cz

Vaši nemovitost samozřejmě uvedeme i na našich stránkách www.aureas.cz a vytvoříme jí profil zdarma (fotografie, virtuální 3D prohlídka, popisek, parametry, dokumentace).

5) Profesionální jednání se zájemci o koupi bytu

ZÍSKÁTE: více zájemců ochotných koupit Váš byt

Máme dlouholeté zkušenosti zkušenosti z trhu nemovitostí. Zakladatel AUREAS Petr Kabelák působí v realitách od roku 2005 a všichni aukční specialisté AUREAS jsou proškolení na jednání s lidmi. Jsou tak schopni pozitivně působit na zájemce o koupi a efektivně s nimi vyjednávat.

 ZDARMA 

Zajištění komunikace se zájemci

Nebude Vám drnčet telefon, zrovna když spíte nebo odpočíváte. Veškerou komunikaci s potencionálními kupci zařídíme my.

 ZDARMA 

Organizace prohlídek bytu

Nemusíte řešit časový rozvrh, ani se stresovat jednáním se zájemci. Osobní prohlídky bytu zorganizujeme tak, aby Vás nerušily.

6) AUREAS udělá vše za Vás

ZÍSKÁTE: čistou hlavu bez starostí

Jak už sami víte, pokud NEPRODÁTE byt přes online aukci AUREAS:

 • prodáte pod cenou
 • ztratíte několik měsíců času
 • vynaložíte desítky hodin námahy
 • bude Vás to stát spoustu nervů
 • riskujete, že se něco pokazí

První dva body vyřeší sama online aukce. O vše ostatní se postaráme my z AUREASu.

A POZOR: neplatíte náklady aukce! Ty hradí vítěz aukce (tedy kupující) v podobě aukční jistoty.

Lépe Váš byt doopravdy neprodáte…

JAK MŮŽETE DOSLOVA „PROŠUSTROVAT“ DESETITISÍCE, MOŽNÁ I STATISÍCE KORUN

Když prodáváte byt, čeká na Vás spousta nástrah. Největší chyby se bohužel často opakují a dělá je většina prodávajících. Čtěte dále a dozvíte se více o 6 nejzávažnějších přešlapech.

CHYBA ❶

ŠPATNĚ STANOVÍTE PRODEJNÍ CENU BYTU, TAKŽE PRODĚLÁTE

Skvělé by bylo, kdybyste dokázali trefit reálnou tržní cenu bytu. Můžu Vás uklidnit, udělat 100% přesný odhad tržní ceny je skoro nemožné, protože to závisí na mnoha faktorech. Často tápou i zkušení realitní makléři, zejména když trh s nemovitostmi není aktuálně stabilní.

Orientovat se podle jiných inzerátů není dobrý nápad, protože většina prodávajících cenu bezhlavě nadsazuje s přáním „prodat za co nejvíc“. Podle dat z realitního trhu však bývá konečná kupní cena v průměru o 20-30% nižší, než cena inzerovaná na internetu.

Mnohem lepší cestou je využití placených aplikací, které jsou napojené na katastr nemovitostí (např. portál cenovamapa.cz). Tím pádem si můžete udělat přesnější obrázek o cenách bytů ve Vašem okolí, třeba za poslední rok. Nevýhodou je, že za každý výpis musíte zaplatit, obvykle částku v řádu stokorun.

Jaké opravdu zásadní chyby tedy můžete při stanovení ceny bytu udělat?

a) Stanovíte nižší cenu, než je cena tržní: prodáte rychle, ale připravíte se zbytečně o peníze.

b) Nasadíte vyšší, neboli „přepálenou“ cenu: zbytečně vysoká cena způsobí, že se byt nemusí podařit prodat, a to hodně dlouho. Nebo se neprodá vůbec. K tomu ještě ztratíte moře cenného času.

Takže nakonec také proděláte, protože budete muset PRODAT ZA MÍŇ, než kdybyste hned na začátku nastavili přiměřenou cenu. Reálná data potvrzují, že čím déle je byt v inzerci, tím hůř se prodává. Vaše peněženka si moc nepřilepší a rodina vás určitě nepochválí.

cena bytu

CHYBA ❷

PODCENÍTE PRÁVNÍ NÁLEŽITOSTI, COŽ MŮŽE SKONČIT VELKÝM PRŮŠVIHEM

Najít si vzory smluv na internetu a pak se s kupujícím nějak dohodnout? Vypadá to snadno, má to ovšem mnoho háčků.

a) Ztratíte hodně času a energie: musíte mít správné vzory smluv (kromě kupní smlouvy ještě obvykle další tři smlouvy) a upravit je tak, aby s nimi souhlasil kupující a akceptoval je katastr nemovitostí.

b) Uděláte chyby ve smlouvách: když na něco zapomenete, můžete si zadělat na problémy. Nejednou se stalo, že prodávající nakonec neměl ani peníze, ani nemovitost. A mnoho let strávil v tahanicích před soudem.

CHYBA ❸

VÁŠ BYT NENÍ MAGNET PŘITAHUJÍCÍ KUPCE. NAOPAK SPÍŠ ODPUZUJE.

To znamená, že se připravíte o mnoho zájemců o koupi. Krásný vzhled totiž prodává nejlépe. Když byt nezapůsobí dobře hned na první dojem, Vaše šance na prodej klesají a připravte se na dotazy zájemců, jestli nedáte slevu. A to určitě nechcete.

a) Uděláte nekvalitní fotografie a špatně naaranžujete byt: mnoho prodávajících si byt nafotí bez přemýšlení na mobilní telefon a ani předtím neuklidí. Nejčastější chybou jsou fotky, které nezachycují důležité věci, ale například pouze části nábytku. 

Obvyklá je i špatná připravenost prostoru a mnoho detailů, například visící ručník v koupelně, popelník na konferenčním stolku a podobně. Přitom i drobnosti mají na kvalitu fotky zásadní vliv.

“Nemovitost se správně nastavenou a relevantní cenou se obvykle prodá nejpozději během několika měsíců. Údaje naměřené na realitním trhu ukazují, že stanovení počáteční ceny je pro úspěšný prodej klíčové. Protože pokud se cena v inzerátech "přepálí", dostane byt záhy nálepku přemrštěné ceny. A té je těžké se zbavit. Mnoho inzerentů tak touto strategií nevědomky poškozuje sama sebe.”
Lukáš Fišer
Realitní expert ze společnosti Housing Real s.r.o.
vzhled bytu

Současným trendem je tzv. “Home Staging”. Pod tímto moderním termínem se rozumí profesionální příprava bytu před jeho prodejem, konkrétně:

 • Vybavení bytu drobným nábytkem, spotřebiči a dekorací (květiny, obrazy atd.)
 • Foto Staging (doladění a aranžmá interiéru pro účely focení)
 • Profesionální nafocení bytu

V Česku se Home Staging teprve zabydluje, zatímco na západě se jedná o naprostý standard. Důvodem je to, že tato počáteční investice dokáže někdy i razantně zvýšit prodejní cenu bytu a i rychlost prodeje.

Data z trhu ukazují, že s Home Stagingem je:

 • cena bytu minimálně o 10% vyšší a
 • rychlost prodejeo 80% vyšší,

než je obvyklé bez Home Stagingu. To hlavně u dražších bytů může přinést nemalé peníze navíc.

I jednoduché a cenově nenákladné úpravy (neboli Home Staging) dokáží divy, posuďte sami:

b) Nepořídíte si virtuální 3D prohlídku: doba se žene rychle kupředu a virtuální 3D scany jsou nejmodernějším nástrojem prezentace nemovitosti. Jak ukazují čísla, za rok 2020 narostl zájem o virtuální prohlídky více než dvojnásobně! Jak vypadá virtuální 3D prohlídka? Zkuste si ji vlastnoručně na ukázce bytu 2+1:

CHYBA ❹

NEDOSTATEČNĚ „ROZHODÍTE SÍTĚ

To znamená, že se o vašem bytu dozví málo lidí. Samozřejmě platí, že čím víc zájemců, tím větší šance na úspěšný prodej.

Jaké můžete udělat chyby při inzerci?

a) „Odfláknete“ popisek inzerátu: hodně lidí s ani nedá tu práci, aby popisek v inzerátu působil profesionálně, poutavě a věrohodně. A hlavně: aby pozitivně působil na emoce potencionálních zájemců.

b) Dáte si málo inzerátů: většina prodávajících se spokojí s 1-2 inzeráty na realitních serverech. Jsou mezi námi dokonce tací, kteří pouze vyvěsí z okna plachtu s nápisem „Na prodej“. Někdo zkusí dát příspěvek na Facebook a doufá, že mu to nasdílí co nejvíce přátel. 

Ve výsledku se třeba inzerát dostane k těm správným „očím“, ale bude jich mnohem méně, než kdyby byla inzerce udělána důsledně a kvalitně.

Ideálem je zkombinovat inzerci na několika realitních portálech, na Facebooku a na portálu ADOL, kde se sdružují realitní investoři (tam se ovšem jako běžný smrtelník nedostanete). Tím zvýšíte šanci na úspěšný prodej bytu mnohonásobně, třeba až 1000x!

CHYBA ❺

NEJSTE SEBEJISTÍ VYJEDNAVAČI A POKAZÍTE HNED PRVNÍ DOJEM

To znamená, že zájemce o koupi bytu odradíte. Anebo Vás usmlouvá k prodeji za nižší cenu.

a) Dáte najevo zbytečné emoce: nemá smysl zájemce do koupě tlačit a snažit se je ošálit řečmi, co si chcete z kupní ceny za byt pořídit, že se rozvádíte nebo že musíte splácet dluh.

Kupce totiž zajímá pouze a jenom POMĚR CENA/VÝKON! Jinými slovy, chtějí utratit co nejméně peněz za co nejlepší byt. Nezajímá je, co bylo před 8 lety, pro ně je podstatná jenom a pouze aktuální cena a kvalita bytu – jeho technický stav, dispozice, lokalita, dopravní dostupnost atd.

Stejně tak Vám nepomůže, když budete nervózní a nebudete hýřit sebejistotou a optimismem. Když si toho kupující všimne, bude toho chtít využít ve svůj prospěch.

b) Nezvládnete prohlídky bytu: na osobní jednání se zájemci musíte být pečlivě připraveni a prohlídky bytu musíte vzít pevně do svých rukou.

Když budete neochotní nebo nepříjemní, zájemce odradíte. Při odpovědích na dotazy nikdy nelžete, zájemce si nedostatků stejně všimne a bude Vám to mít za zlé.

CHYBA ❻

CHCETE BYT PRODAT SAMI, BEZ POMOCI.

To znamená, že se můžete dopustit celé řady zásadních chyb. A tím pádem prodej svého bytu pořádně „zvrtáte“. Připravíte se nejen o hodně peněz, ale také o desítky hodiny času a spoustu energie.

a) Máte málo odborných znalostí: nejen, že nebudete umět správně určit tržní cenu bytu, ale také můžete pokazit smlouvy, nedáte 100% péče prezentaci Vašeho bytu, neuděláte pořádnou inzerci… a nebo prostě na něco zapomenete.

b) Neumíte jednat s lidmi: pokud se necítíte silní při osobním vyjednávání, můžete hodně kupců odradit. Anebo Vás usmlouvají k nižší ceně.

Připravte se, že budete hovořit nejen se zájemci o Váš byt, ale také s realitními makléři (ti čtou inzeráty mnohem častěji, než kupující) a nebo realitními investory, kteří se v oboru realit velmi dobře vyznají a vyvinou na Vás velký tlak.

VÝKONNÝ NÁSTROJ, DÍKY KTERÉMU VÁM BYT VYDĚLÁ O 30% VÍC,
A TO ZA POUHÝCH 30 DNŮ

Prodáváte byt a bolí Vás z toho hlava? Nezoufejte, naštěstí pro Vás je zde řešení, které vyřeší všech 6 kritických problémů, navíc s garancí nulového rizika (proto 6+1).

Dovolte mi, ať Vás seznámím s ONLINE AUKCÍ NEMOVITOSTÍ, novinkou na českém realitním trhu, která Vám pomůže dosáhnout vašeho cíle a vydělat víc peněz za kratší dobu.

Podle porovnání reálných dat z trhu můžete v aukci prodat byt za cenu o 30% vyšší, než je průměr. Ale třeba i o 50%, když se na Vás usměje štěstí (i takové případy se staly). A o peníze jde až v první řadě, jak říká známé úsloví.

Co víc, v online aukci prodáte Váš byt do 30 dnů. To je totiž obvyklý termín, na který se aukce vyhlašuje.

A protože Váš volný čas a energii raději věnujete svým zálibám nebo rodině, nebudete se muset o nic starat. Vše potřebné totiž zařídí aukční společnost AUREAS. Ať už je to bezchybná dokumentace a právní úkony nebo zajištění inzerce a další propagace nebo třeba komunikace se zájemci.

CO JE ONLINE AUKCE NEMOVITOSTÍ ZAČ?
A CO DÍKY NÍ ZÍSKÁTE?

Léty prověřený a úspěšný nástroj

Aukce nemovitostí dlouhodobě úspěšně fungují ve vyspělých ekonomikách, jako jsou USA, Kanada, Austrálie nebo Velká Británie, kde jsou obvykle vůbec nejčastějším způsobem prodeje nemovitostí. Ve velkém měřítku se začaly využívat v 17. stolení v Anglii a odtud se záhy rozšířily do celého světa. Moderní online forma už rovněž běží na plné obrátky a je ještě úspěšnější než klasické fyzické aukce.

Vyšší prodejní cena

V aukcích se dosáhne na prodejní cenu v průměru o 30% vyšší, než kdybyste byt prodávali sami nebo přes realitní kancelář. Někdy třeba i o 50%. To je potvrzeno daty z trhu nemovitostí. Je to díky systému příhozů, který znáte například z aukce obrazů. Jednoduše vyhrává nejvyšší nabídka.

nemovitost
Maximální rychlost prodeje

Díky online aukci se byt prodá do 30 dnů, to je totiž termín, na který se aukce obvykle vyhlašuje. Zatímco běžně na trhu se doba prodeje bytu pohybuje mezi 3-6 měsíci, někdy i mnohem déle. Čím déle byt čeká na kupce, tím se snižuje šance na úspěšný prodej. Z bytu se může stát neprodejný ležák.

Bez práce, námahy a stresu

Vše potřebné zařídí zaměstnanci aukční společnosti, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s realitním trhem v České republice. Potřebná dokumentace, právní úkony, marketing, jednání se zájemci - za to vše nezaplatíte ani korunu a neztratíte ani minutu Vašeho času. A nepřibude Vám ani jedna vráska na čele.

JAK ONLINE AUKCE FUNGUJÍ?

Zájemci se o nemovitost jednoduše „poperou“!

Před vznikem internetu jste mohli narazit pouze na „fyzické“ aukce, kdy se nemovitost draží přímo na místě. Inovativní a moderní ONLINE forma však nabízí navíc ještě další přednosti, které přitahují větší počet kupujících. 

Na portálu AUREAS se aukcí obvykle účastní 8-15 zájemců. Někdy je počet účastníků vyšší, někdy nižší, závisí na druhu nemovitosti, lokalitě, atraktivitě pro investory a dalších faktorech.

A více lidí znamená větší šanci na navýšení prodejní ceny. Hlavními důvody atraktivity pro zájemce jsou:

Pohodlí a úspora času​

Není třeba nikam jezdit a aukce se lze zúčastnit z tepla a pohodlí svého domova nebo kanceláře. Stačí se díky internetu na dálku připojit přes mobil, tablet nebo PC. A u toho si dát třeba kafíčko.

Bez rizika​

Odpadá fyzický kontakt, což je bezpečnější ze zdravotního hlediska, zejména v případech epidemií virových onemocnění (tuto situaci výrazně umocnila světová pandemie viru Covid-19 v roce 2020).​

Transparentnost a spravedlnost​

Všichni zájemci o koupi mají stejnou šanci koupit nemovitost, což u jiného způsobu prodeje nemovitostí není možné. Nikdo nemůže nikoho předběhnout nebo obejít. Jsou naprosto eliminovány nekalé praktiky některých realitních kanceláří.

Nulové náklady​

Samotná účast v aukci nestojí žádné peníze. Povinné aukční jistoty se totiž po ukončení aukce vracejí účastníkům zpět. Registrace je rovněž zdarma. (Pozn. aukční jistoty zaručují prodávajícímu i všem účastníkům, že se aukce zúčastní pouze vážní zájemci)

Svoboda rozhodnutí a anonymita​

Závisí na uvážení každého zájemce o koupi nemovitosti, kolik peněz v aukci nabídne. Během aukce vystupují všichni účastníci jako nicneříkající identifikační číslo, čímže je ochráněno jejich soukromí. Aukční společnost všechny identifikační údaje pečlivě střeží.

Financování hypotékou​

Nemovitost zakoupenou v online aukci je možné financovat hypotéčním úvěrem, což u exekučních dražeb není možné. Tato výhoda přitahuje i mnohé zájemce z řad malých investorů a nebo lidí, kteří chtějí nemovitost pro své bydlení.

Bez exekuce a exkluzivně

Aukce je dobrovolný prodej ze strany majitele nemovitosti, nejedná se o dražbu nemovitostí zatížených exekucí. AUREAS nabízí pouze nemovitosti, u kterých má pro prodej exkluzivitu, takže je jinde nekoupíte a nikdo vás tak nemůže předběhnout.

Vysoká úroveň zabezpečení​

Online aukce je zabezpečena proti zneužití, účastnici jsou zaregistrováni a skládají aukční jistotu. O průběhu aukce vždy existuje interní záznam s IP adresou účastníků pro případnou kontrolu. Všechny aukce jsou pod dohledem aukčních specialistů AUREAS.

"Skrze aukce pořádané spol. Aureas už jsem koupil několik nemovitostí. Děkuji za skvělou službu a přeji ať se daří dál růst!"
Jaroslav Bellada
Podnikatel, investor

Jak už jsem zmínil, aukce nemovitostí dlouho fungují v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a dalších vyspělých ekonomikách.

A je to řešení vlastně maximálně jednoduché a navíc nám dobře známé. Schválně, v kolika filmech jste viděli aukci obrazů? Nebo jste se dokonce nějaké aukce zúčastnili osobně? Takže víte, že takový obraz se dá prodat i za mnohonásobek vyvolávací ceny.

„TOHLE PROSTĚ FUNGUJE!“

Ne, u nemovitostí nečekejte, že se cena vyšplhá několikanásobně výš. Ale i 10, 30 nebo 50 % navíc oproti Vaší představě může znamenat několik desítek nebo i stovek tisíc korun ve Vaší kapse.

Nejdříve jsem to vyzkoušel na sobě. V roce 2017 jsem založil online aukční portál AUREAS a zkusil v aukci prodat několik svých bytů. Upřímně, výsledky mě naplnily radostí a doslova mi napumpovaly energii do žil. Ono to funguje!

I když aukce nemovitostí nejsou na českém trhu moc známé, postupně se mi podařilo získávat další a další klienty. Dnes, po dvou letech fungování, už má moje společnost na kontě přes stovku aukcí. A spočítal jsem si, že 90% z nich dopadlo skvěle.

A protože nemám rád plané řeči, ukážeme si konkrétní příklad se skutečnými čísly (důkaz najdete na našem webu www.aureas.cz):

Online aukce bytu 2+1 v Mostě v ulici Zd. Fibicha (konaná 26.8.2021) přinesla nečekaný výsledek - totiž konečnou prodejní cenu 1.120.000 Kč.

To je ve srovnání s vyvolávací cenou 650.000 Kč nárůst o 470.000 Kč. Tedy o 72%.

Jestli nejste ze severních Čech, nelekejte se, ceny bytů v Mostě jsou dlouhodobě jedny z nejnižších v celé České republice, přesto i zde v roce 2021 raketově narostly. 

Dali jsme si s kolegy z AUREASu trochu práce a zapátrali jsme:

Za posledních 6 měsíců byla průměrná prodejní cena podobných bytů v dané lokalitě 634.000 Kč*

* pozn. odfiltrovali jsme extrémní hodnoty, což může být třeba cena nadstandardně luxusního bytu nebo naopak cena bytu ve velmi špatném stavu.

Důkaz: výpis z portálu cenovamapa.cz, který má k dispozici údaje z katastru nemovitostí a tedy přesné prodejní (tržní) ceny: 

To znamená, že online aukce AUREAS přinesla majiteli bytu:

 • skvělých 270.000 Kč navíc oproti jeho představám
 • a dokonce 486.000 Kč navíc oproti průměru!

STRUČNÁ STATISTIKA AUKCE:

 • do aukce se přihlásilo 14 zájemců, kteří zaplatili aukční jistotu
 • 8 z nich aktivně přihazovalo
 • celkem padlo 57 příhozů (!)

Z aukce jsme pořídili videonahrávku. A protože trvala přes tři čtvrtě hodiny, udělali jsme zkrácený 40 sekundový sestřih. Mrkněte na video:

A to není zdaleka všechno. Online aukce AUREAS v 90% přinesly majitelům nemovitostí mnoho radosti, a to i v případech, kdy se jim nemovitost nepovedla prodat standardní cestou přes realitní kanceláře. Například:

Byt 2+1, Postoloprty, ul. Draguš

Byt 2+1, Most, ul. Rozmarýnová

Byt 3+1, Bílina, ul. Za Chlumem

Byt 2+1, Kovářská, okr. Chomutov

Paní Nikola Benešová z Mostu prodala svůj byt v online aukci nemovitostí AUREAS a poslala nám video-recenzi, poslechněte si ji sami:

"Jsme velice spokojeni s prodejem našeho bytu společností Aureas. Nikdy bych nevěřila, jak dobře a rychle se dá prodat byt přes online aukci. Společnost vřele doporučuji. Oceňujeme profesionální přístup a jednání. 👍"
Markéta Mikulecká Wohlfahrtová
Most
"Mohu vřele doporučit, ochotné jednání, vše vysvětleno, dle domluvy splněno a rychlý obchod, děkuji!"
Jana Třasáková
Louka u Litvínova
"Své 2 byty jsem prodával sám i přes realitní kancelář několik měsíců. Poté jsem je dal společnosti Aureas. Nejenom, že jsem získal víc peněz, ale prodaly se oba už do měsíce! Líbily se mi vyinzerované fotky a myslím, že díky nim se prodali tak rychle a za parádní peníze. Děkuju Vám za spolupráci a že jste vše vyřídili rychle a jednoduše za mě 🙂"
Michal Marek
Most
"Nemohl jsem rok prodat garáž přes realitní kancelář v Mostě. Po svěření firmě Aureas jsem měl za měsíc prodáno a ještě k tomu se 100% navýšením. Super komunikace a obchod dopadl i s převedením peněz na jedničku. Vřele doporučuji!"
Daniel Podaný
Most

Online aukce se hodí pro všechny typy a velikosti bytů, domy, pozemky a nebo třeba i garáže. Porovnali jsme například prodejní cen bytů 1+kk a 1+1 v Mostě od 1.10.2019 do 1.10.2020, výsledek vidíte v grafu:

online aukce nemovitostí

SKVĚLÉ ŘEŠENÍ I PRO REALITNÍ MAKLÉŘE!

Online aukce přinášejí ovoce nejen běžným prodávajícím, ale také realitním makléřům. Služby našeho aukčního portálu už využilo několik z nich. Často poté, co se jim nepovedlo prodat byt obvyklým způsobem. Což je důkaz toho, že online aukce prostě a jednoduše fungují. Tady je recenze:

"Chtěl bych doporučit společnost Aureas, výsledná cena byla k velké spokojenosti, i celkový přístup rychlost, ochota, inzerce, prezentace. Pokud chcete prodat za nejvyšší cenu, ozvěte se jim!"
Jan Wilczek
Realitní makléř, Kadaň

A jestli tohle všechno nestačí, zde je naše záruka:

GARANCE
DLE AUKČNÍCH PODMÍNEK AUREAS

(celé znění najdete na našich stránkách www.aureas.cz)

1) Když se byt v aukci neprodá:

Smluvní vztah spolu uzavřeme do doby data konání aukce, tzn. obvykle na 30 dnů. Pokud se nemovitost v aukci neprodá, může se vyhlásit aukce opakovaná anebo jednoduše vzájemnou spolupráci ukončíme a Vy můžete byt prodat libovolným jiným způsobem.

2) Když nejvyšší nabídnutá cena bude nižší než cena, kterou požadujete:

V takovém případě závisí na Vás, zda přistoupíte na nižší cenu anebo zda vyjádříte nesouhlas s nabídnutou cenou. Pokud vyjádříte nesouhlas, může se vyhlásit aukce opakovaná anebo se vzájemná spolupráce ukončí a byt můžete prodat jakkoliv jinak.

3) Když vítěz aukce nedodrží smlouvu nebo jinak poruší aukční podmínky (např. nezaplatí včas a řádně kupní cenu):

Po vzájemné dohodě můžeme oslovit druhého účastníka v pořadí, zda bude ochoten koupit nemovitost za jím nejvyšší nabídnutou cenu, popřípadě i další účastníky aukce. Další variantou je opět vyhlášení opakované aukce anebo ukončení vzájemné spolupráce.

Jinými slovy, když aukce NEDOPADNE úspěšně:

 • nezaplatíte ani korunu
 • ztratíte maximálně 1 měsíc času
 • vůbec nic neriskujete

Prostě žádné háčky…

Riziko ztráty peněz v podobě vynaložených nákladů a práce neseme pouze my, tedy AUREAS.

NABÍDKA, KTEROU NEMŮŽETE ODMÍTNOUT

Nebojte se, odmítnout samozřejmě můžete. Jen jsem si půjčil hlášku z legendárního filmu. Nicméně naše nabídka s těmito podmínkami nebude trvat věčně. Znáte to sami, náklady neustále stoupají, svět se mění…

Ptáte se tedy, proč jsme k Vám tak štědří?

Když vezmete v úvahu veškeré naše výdaje (na organizaci, práci, poplatky, reklamu)… Připravujeme se o naše peníze, o náš zisk. Část nákladů nám uhradí aukční jistota zaplacená vítězem aukce. Ale ne všechny. 

Zbytek naší odměny závisí na výsledku aukce. Jednoduše řečeno, když se aukce nevydaří, AUREAS vydělá rovných 0 (slovy nula) Kč.

Tak proč bychom to dělali?

Zde je důvod… Tuto nabídku zkoušíme, dokud se online aukce nezapíšou více do povědomí obyvatel Česka a nestanou se naprosto běžným nástrojem prodeje nemovitostí (stejně jako v USA, Anglii atd.).

Chceme Vás ohromit tím, že získáte tolik hodnoty a přitom nepodstupujete žádné riziko… jednoduše proto, abyste s námi jednoho dne opět zkusili prodat byt, dům, pozemek nebo třeba garáž.

I kdyby to mělo být za 5 nebo 10 let…

Naštěstí víme, že za těch několik let, co jako AUREAS online aukce nemovitostí děláme, se většina z nich podaří nadmíru dobře! Věřte, že výsledek Vás překvapí.

Navíc jsme hrdí, že jako jedni z úplně prvních přinášíme do Česka nástroj prodeje nemovitostí, který nejen že přináší výsledky, ale také je 100% spravedlivý a transparentní. Nabízí rovné podmínky všem zájemcům o koupi.

Zní to fér?

Nicméně… i když se rozhodnete, že přes portál AUREAS prodávat nebudete, není to konec světa. Pro nás je podstatné, abyste se k nám třeba vrátili v budoucnu. 

Proto Vám dnes nabízím konzultaci ZDARMA…

Když vyplníte a odešlete formulář, tak Vám zavolám já nebo někdo z mých kolegů. Probereme společně Vaší situaci, klidně se i přijedeme podívat na Váš byt.

I když se pro online aukci nakonec nerozhodnete, rádi Vám alespoň poradíme. Vy se pak svobodně rozhodnete, jestli spolupráci s námi využijete, nebo nikoliv…

Poznámka: Vyhrazujeme si právo kdykoli stáhnout tuto nabídku bez upozornění. 

Jednejte hned…

Díky za Váš čas, který jste věnovali přečtení této stránky. Budeme se na Vás těšit!

Petr Kabelák
Zakladatel AUREAS s.r.o.

P.S. Jestli patříte mezi ty, kteří přeskočili až na konec, tady je nabídka:

Nabízím Vám nejlepší nástroj na prodej Vašeho bytu, který je nyní dostupný na českém trhu a nazývá se ONLINE AUKCE. Tento nástroj vám vydělá klidně o 30% víc, než kdybyste prodávali byt sami nebo přes realitku. Ale třeba i o 50%.

A co víc, to vše do pouhých 30 dnů. To je totiž termín, na který se aukce vyhlašuje.

P.P.S Jako bonus zdarma mám pro Vás nabídku, že vše potřebné zařídíme my z AUREASu. Takže prodej bytu budete mít zcela bez nákladů, bez námahy a bez stresu. Na výdajích ušetříte klidně 20-30 tisíc.

P.P.P.S Našimi smluvními podmínkami garantujeme, že když se online aukce nepodaří (např. se nenajde zájemce nebo vítěz aukce nezaplatí kupní cenu), smlouvu bez jakýchkoliv háčků ukončíme. Nebude Vás to stát žádné peníze a ztratíte pouze měsíc času. Veškeré riziko neseme my.

Když nepodepíšeme smlouvu o vzájemné spolupráci, je pro Vás vše nezávazné. Dokonce Vám nabízíme i konzultaci ZDARMA. Až pak se rozhodnete.

Takže klikněte na tlačítko a objednejte si konzultaci. A pak třeba využijete online aukci AUREAS, která pomůže lépe prodat Váš byt. Nebudete litovat.