Aukce nemovitostí

Recenze a praktické výsledky

Jaké mají online aukce nemovitostí výsledky v praxi? Podívejte se na několik příkladů a recenze těch, kteří v aukci svůj byt, dům, pozemek nebo garáž prodali.

Online aukce bytu 2+1 v Mostě v ulici Zd. Fibicha (konaná 26.8.2021) přinesla nečekaný výsledek - totiž konečnou prodejní cenu 1.120.000 Kč.

To je ve srovnání s vyvolávací cenou 650.000 Kč nárůst o 470.000 Kč. Tedy o 72%.

Jestli nejste ze severních Čech, nelekejte se, ceny bytů v Mostě jsou dlouhodobě jedny z nejnižších v celé České republice, přesto i zde v roce 2021 raketově narostly. 

Dali jsme si s kolegy z AUREASu trochu práce a zapátrali jsme:

Za posledních 6 měsíců byla průměrná prodejní cena podobných bytů v dané lokalitě 634.000 Kč*

* pozn. odfiltrovali jsme extrémní hodnoty, což může být třeba cena nadstandardně luxusního bytu nebo naopak cena bytu ve velmi špatném stavu.

Důkaz: výpis z portálu cenovamapa.cz, který má k dispozici údaje z katastru nemovitostí a tedy přesné prodejní (tržní) ceny: 

To znamená, že online aukce AUREAS přinesla majiteli bytu:

  • skvělých 270.000 Kč navíc oproti jeho představám
  • a dokonce 486.000 Kč navíc oproti průměru!

STRUČNÁ STATISTIKA AUKCE:

  • do aukce se přihlásilo 14 zájemců, kteří zaplatili aukční jistotu
  • 8 z nich aktivně přihazovalo
  • celkem padlo 57 příhozů (!)

Z aukce jsme pořídili videonahrávku. A protože trvala přes tři čtvrtě hodiny, udělali jsme zkrácený 40 sekundový sestřih. Mrkněte na video:

A to není zdaleka všechno. Online aukce AUREAS v 90% přinesly majitelům nemovitostí mnoho radosti, a to i v případech, kdy se jim nemovitost nepovedla prodat standardní cestou přes realitní kanceláře. Například:

Byt 2+1, Postoloprty, ul. Draguš

Byt 2+1, Most, ul. Rozmarýnová

Byt 3+1, Bílina, ul. Za Chlumem

Byt 2+1, Kovářská, okr. Chomutov

„TOHLE PROSTĚ FUNGUJE!“

Online aukce se hodí pro všechny typy a velikosti bytů, domy, pozemky a nebo třeba i garáže. Porovnali jsme například prodejní cen bytů 1+kk a 1+1 v Mostě od 1.10.2019 do 1.10.2020, výsledek vidíte v grafu:

online aukce nemovitostí

SKVĚLÉ ŘEŠENÍ I PRO REALITNÍ MAKLÉŘE!

Online aukce přinášejí ovoce nejen běžným prodávajícím, ale také realitním makléřům. Služby našeho aukčního portálu už využilo několik z nich. Často poté, co se jim nepovedlo prodat byt obvyklým způsobem. Což je důkaz toho, že online aukce prostě a jednoduše fungují. Tady je recenze:

"Chtěl bych doporučit společnost Aureas, výsledná cena byla k velké spokojenosti, i celkový přístup rychlost, ochota, inzerce, prezentace. Pokud chcete prodat za nejvyšší cenu, ozvěte se jim!"
Jan Wilczek
Realitní makléř, Kadaň

Chystáte se prodat byt, dům, pozemek nebo garáž a zaujaly vás online aukce nemovitostí? Klikněte na tlačítko:

JAK ONLINE AUKCE FUNGUJÍ?

Zájemci se o nemovitost jednoduše „poperou“!

Před vznikem internetu jste mohli narazit pouze na „fyzické“ aukce, kdy se nemovitost draží přímo na místě. Inovativní a moderní ONLINE forma však nabízí navíc ještě další přednosti, které přitahují větší počet kupujících. 

Na portálu AUREAS se aukcí obvykle účastní 8-15 zájemců. Někdy je počet účastníků vyšší, někdy nižší, závisí na druhu nemovitosti, lokalitě, atraktivitě pro investory a dalších faktorech.

A více lidí znamená větší šanci na navýšení prodejní ceny. Hlavními důvody atraktivity pro zájemce jsou:

Pohodlí a úspora času​

Není třeba nikam jezdit a aukce se lze zúčastnit z tepla a pohodlí svého domova nebo kanceláře. Stačí se díky internetu na dálku připojit přes mobil, tablet nebo PC. A u toho si dát třeba kafíčko.

Bez rizika​

Odpadá fyzický kontakt, což je bezpečnější ze zdravotního hlediska, zejména v případech epidemií virových onemocnění (tuto situaci výrazně umocnila světová pandemie viru Covid-19 v roce 2020).​

Transparentnost a spravedlnost​

Všichni zájemci o koupi mají stejnou šanci koupit nemovitost, což u jiného způsobu prodeje nemovitostí není možné. Nikdo nemůže nikoho předběhnout nebo obejít. Jsou naprosto eliminovány nekalé praktiky některých realitních kanceláří.

Nulové náklady​

Samotná účast v aukci nestojí žádné peníze. Povinné aukční jistoty se totiž po ukončení aukce vracejí účastníkům zpět. Registrace je rovněž zdarma. (Pozn. aukční jistoty zaručují prodávajícímu i všem účastníkům, že se aukce zúčastní pouze vážní zájemci)

Svoboda rozhodnutí a anonymita​

Závisí na uvážení každého zájemce o koupi nemovitosti, kolik peněz v aukci nabídne. Během aukce vystupují všichni účastníci jako nicneříkající identifikační číslo, čímže je ochráněno jejich soukromí. Aukční společnost všechny identifikační údaje pečlivě střeží.

Financování hypotékou​

Nemovitost zakoupenou v online aukci je možné financovat hypotéčním úvěrem, což u exekučních dražeb není možné. Tato výhoda přitahuje i mnohé zájemce z řad malých investorů a nebo lidí, kteří chtějí nemovitost pro své bydlení.

Bez exekuce a exkluzivně

Aukce je dobrovolný prodej ze strany majitele nemovitosti, nejedná se o dražbu nemovitostí zatížených exekucí. AUREAS nabízí pouze nemovitosti, u kterých má pro prodej exkluzivitu, takže je jinde nekoupíte a nikdo vás tak nemůže předběhnout.

Vysoká úroveň zabezpečení​

Online aukce je zabezpečena proti zneužití, účastnici jsou zaregistrováni a skládají aukční jistotu. O průběhu aukce vždy existuje interní záznam s IP adresou účastníků pro případnou kontrolu. Všechny aukce jsou pod dohledem aukčních specialistů AUREAS.

"Skrze aukce pořádané spol. Aureas už jsem koupil několik nemovitostí. Děkuji za skvělou službu a přeji ať se daří dál růst!"
Jaroslav Bellada
Podnikatel, investor

Prodej nemovitosti by měl jejímu majiteli vydělat peníze, místo toho ale často skončí velkým fiaskem. 90% lidí opakuje stále dokola stejné chyby, díky kterým se připraví o spoustu peněz, ztratí moře cenného času a přivodí si vrásky na čele… Řešením je ONLINE AUKCE AUREAS 6+1, díky které získáte:

NEJVÝKONNĚJŠÍ nástroj na prodej nemovitostí, se kterým vyděláte až o 50% víc peněz než ostatní, a byt se prodá do 30 dnů (v aukci se o Váš byt „popere“ více zájemců díky příhozům peněz). Navíc nehradíte náklady aukce, protože ty uhradí kupující

ZDARMA perfektně ošetřené smlouvy

ZDARMA profesionální fotografie a virtuální 3D prohlídka

ZDARMA inzerce na mnoha reklamních kanálech

ZDARMA profesionální jednání se zájemci a organizace prohlídek bytu

ZDARMA třešnička na dortu – vše zařídíme a zaplatíme my z AUREASu. Vy si tak ušetříte nervy, desítky hodin času a námahy a navíc výdaje ve výši až 30.000 Kč!

+ GARANCE nulového rizika: když aukce nedopadne úspěšně, nezaplatíte ani korunu a ztratíte maximálně 1 měsíc času. Z našich dat ale víme, že 90% aukcí dopadne více než skvěle!